Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

INFORMACJA - akcja wydawanie żywności

Utworzono dnia 28.08.2018

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej  informuje, że Lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy rozpoczyna akcję wydawania żywności.

Z uwagi na powyższe do dnia 21.09.2018 r. można kontaktować się z pracownikami socjalnymi MOPS w Łęcznej ul. Jaśminowa 4 celu wypełnienia skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Warunkiem zakwalifikowania do otrzymania ww. pomocy jest spełnienie kryterium dochodowego wynoszącego: 1268,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1028,00 zł w przypadku osoby w rodzinie.

czytaj dalej... na temat: INFORMACJA - akcja wydawanie żywności

Nabór na wolne stanowiska urzędnicze - referent

Utworzono dnia 24.08.2018

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęcznej ogłasza nabór na wolne stanowiska urzędnicze
referent (więcej)

czytaj dalej... na temat: Nabór na wolne stanowiska urzędnicze - referent

Wakacje na Wsi - 2018

Utworzono dnia 08.08.2018

W lipcu udało nam się zrealizować kolejne zadanie w ramach działań finansowanych ze środków GPRiRPA. Dzieciaki z kilku wiosek brały udział w zorganizowanych zajęciach. Zajęcia prowadzone były przez Panią Kasię i Panią Sylwię wspomaganych przez wolontariuszy i pracowników MOPS. Wszyscy starali się, żeby zajęcia były atrakcyjne zarówno dla sześcio jak i czternastolatków. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były projekty artystyczne, sportowe, wspólne zabawy, eksperymenty.

W każdej wiosce zajęcia były organizowane raz w tygodniu. Ponadto dzieci wzięły udział w całodziennej wycieczce do Bałtowa oraz krótkiej wycieczce do kina w Lublinie.

Zajęcia były możliwe do zrealizowania dzięki nieocenionej pomocy sołtysów z Karolina, Kolonii Łuszczów, Starej Wsi i Starej Wsi Stasin którzy poinformowali dzieci oraz zorganizowali miejsca spotkań. W Zakrzowie natomiast korzystaliśmy z gościnności Fili Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Danucie Panas i Pani Jadwidze Świrskiej za stworzenie możliwości prowadzenia spotkań z dziećmi.

W sumie z zajęć skorzystało ponad setka dzieci. Życzymy dalszych udanych wakacji i zapraszamy na zajęcia w przyszłym roku.

czytaj dalej... na temat: Wakacje na Wsi - 2018

Wnioski o "Dobry Start"

Utworzono dnia 01.08.2018

Wnioski o "Dobry Start" można składać w formie:

  1. elektronicznej od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną takich banków, jak: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA, mBank SA, Nest Bank S.A, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), SGB-Bank SA. Możliwość składania wniosku będzie dostępna niebawem również w Banku BGŻ BNP Paribas, natomiast Bank Zachodni WBK włączy się w akcję informacyjną o programie "Dobry Start" i będzie zachęcać do złożenia wniosku korzystając z Profilu zaufanego.
  2. tradycyjnej (papierowej) od 1 sierpnia w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęcznej, ul. Jaśminowa 4, 21-010 Łęczna w pok. 111, pok. 207, i pok. 209, w godzinach urzędowania

poniedziałek: 7.00 - 15.00

wtorek: 8.00 – 16.00

środa: 7.00 – 15.00

czwartek: 7.00 – 15.00

piątek: 7.00 – 15.00

telefon kontaktowy: 81 53 58 658

                             81 53 58 707

                             81 53 15 518       

Ważne! Wnioski należy złożyć do 30 listopada.

czytaj dalej... na temat: Wnioski o "Dobry Start"

Nabór na wolne stanowiska urzędnicze - Kierownik Sekcji Pomocy Środowiskowej

Utworzono dnia 12.07.2018


Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęcznej ogłasza nabór na wolne stanowiska urzędnicze -  kierownik Sekcji pomocy środowiskowej (więcej)

czytaj dalej... na temat: Nabór na wolne stanowiska urzędnicze - Kierownik Sekcji Pomocy Środowiskowej

Wnioski o „Dobry Start” już od lipca

Utworzono dnia 15.06.2018

Kto może otrzymać wsparcie? Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Jak otrzymać świadczenie dobry start? ...
 

czytaj dalej... na temat: Wnioski o „Dobry Start” już od lipca

Podchody Rodzinne - maj 2018

Utworzono dnia 18.05.2018

     13 maja w godzinach popołudniowych kolejny raz zaprosiliśmy rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy w podchody. Podobnie jak w latach ubiegłych każda z drużyn wybierała nagrodę o którą chciała zawalczyć, otrzymywała pakiet startowy i wykonywała...

czytaj dalej... na temat: Podchody Rodzinne - maj 2018